PIRAMIDA HIGIENY CIAŁA

PIRAMIDA HIGIENY CIAŁA WEDŁUG PEBELLE
GWARANTUJE DOBRY NASTRÓJ
Paulina E. Barczak

W odpowiedzi na statystyki WHO na rok 2025, prognozujące 30% globalną zachorowalność na depresję opatentowałam Piramidę Higieny Ciała. Piramida stanowi samopomocowe narzędzie, wspierające kondycję psycho-fizyczną.

Każdy pragnie mieć dobre samopoczucie! Lecz nie każdy wygrał w biochemicznej ruletce zapewniającej prawidłowy poziom serotoniny w mózgu. Życie pisze różne scenariusze. Te mniej przychylne z pewnością potrafią ostudzić procesy w mózgu, sprzyjające jego dobrej kondycji. Dlatego tak ważne, by codziennie dbać o nasz ludzki procesor i zapewniać mu szczęście. Jednocześnie wzmacniać go, przygotowując do życiowych wyzwań.

Piramida Higieny Ciała stanowi głównie wsparcie dla mózgu. Sześć życiowych sfer w niej zawartych: odpowienie nawodnienie, racjonalne odżywianie, aktywność fizyczna, pielęgnacja skóry, higiena psychiki i snu, to tylko półśrodki do celu. Tym celem jest prawidłowa praca mózgu, a w zasadzie to „szczęśliwy mózg”. Gwarancję dobrostanu zapewnia codzienna praktyka zdrowych nawyków, budujących wszystkie poziomy Piramidy. Ponadto ten styl życia obejmuje profilaktykę chorób neurodegeneracyjnych, mentalnych i psychosomatycznych. Więcej o tym na szkoleniach.

Piramida, oprócz tego, że jest znakiem towarowym marki Pebelle – jest głównym narzędziem w projekcie #100dnizPebelle. Uważam, że człowiek (samo)świadomy ma większą moc sprawczą do radzenia sobie z życiem codziennym. A moi podopieczni są tego dowodem.

Patent obowiązuje na terenie UE. Więcej o benefitach piramidy dowiesz się na szkoleniach i w projekcie rozwojowym.

Piramida Higieny Ciała ma swoje teoretyczne podłoże – Teorię Higieny Ciała. Kiedyś dzieliłam się nią używając perspektywy psychokosmetologicznej. Przedstawiłam ją w social mediach w 2018 w bardzo prosty, logiczny, wypunktowany sposób, z użyciem grafiki. Kliknij w zdjęcie, aby przenieść się do wpisu.

Teoria Higieny Ciała stanowi więc fundament skutecznego narzędzia promującego zdrowy styl życia oraz mental health – Piramidy Higieny Ciała.