O MNIE

Codziennie praktykuję Piramidę Higieny Ciała, dbając o zdrowy
styl życia i kondycję psychiczną.

Nazywam się Paulina Barczak i jestem kreatorką marki Pebelle. W ciągu roku udało mi się przekonać dziesiątki osób do swojej 6-czynnikowej Teorii Higieny Ciała. Na jej podstawie stworzyłam skuteczne samopomocowe narzędzie – Piramidę Higieny Ciała według Pebelle. Opatentowałam ją w grudniu 2019.

Pierwsza psychokosmetolog w Polsce.

W kwietniu 2017 r. – po sześciu latach pracy w zawodzie kosmetologa, po latach wywiadów z klientkami, obserwacji i analiz – utwierdziłam się w przekonaniu, że wiedza psychologiczna jest niezbędna w każdym gabinecie kosmetycznym, klinice medycyny estetycznej czy SPA. Swoimi spostrzeżeniami na temat pełnej higieny ciała, obejmującej wszystkie sfery Piramidy Higieny Ciała, podzieliłam się w pierwszym tego rodzaju wpisie w social mediach. Poruszając szczególną istotę higieny psychiki, decydującej o funkcjonowaniu pozostałych sfer piramidy.

Z racji wagi psychologicznych aspektów w zawodzie kosmetologa, podjęłam kolejne studia. Cenię sobie profesjonalizm, więc się rozwijam, by rzetelnie podejść do problemów klientek. Psychologia stała się moją pasją, a człowiek nabrał w moich oczach zupełnie innego wymiaru.

Magister psychologii.
Licencjonowany kosmetolog.

Psychografolog I. stopnia.

Można sądzić, że więcej w moim życiu zawodowym jest psychologii, niż kosmetologii. Jednak interesuję się wiedzą o człowieku ogólnie – w ujęciu fizycznym i mentalnym.

W wielkim uproszczeniu interesuje mnie wszystko. Zaczynając od tego, dlaczego jedni prowadzą zdrowy styl życia, a inni nie. Przez sposób w jaki dbają o swoją aparycję. Po styl pisma, który zdradza wiele odpowiedzi na nurtujące wcześniej pytania. W tym ostatnim pomaga mi znajomość podstaw psychografologii, czyli umiejętność analizy pisma odręcznego pod względem oceny predyspozycji osobowościowych i zawodowych.

Współautorka artykułu naukowego na temat benefitów aktywności fizycznej w kontekście jakości życia i poczucia własnej atrakcyjności.

Oczywistość pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na samopoczucie deklarują wszyscy. Natomiast niewielu jest w stanie precyzyjnie opisać te korzyści. Poza powszechnie wiadomym wyrzutem endorfin (naturalnych opioidów) oraz dobrej kondycji fizycznej. Tym samym łączy się ze szczupłą sylwetką. Moje badanie wykazało szereg benefitów psychologicznych, fizycznych i zdrowotnych. Dzielę się nimi na szkoleniach.

Autorka projektu rozwojowego #100dnizPebelle
droga do samoakceptacji i niezależności” oraz
narzędzia samopomocowego
do pracy w zakresie mental health –
Piramidy Higieny Ciała.

Rozwój osobisty jest dla mnie bardzo istotny. Mniej więcej co kwartał dokonuję osobistej analizy. Cieszy mnie, gdy mogę zaobserwować progres, ale bardziej zadowalają postępy u moich podopiecznych. Doświadczenie w pracy przy projekcie #100dnizPebelle pokazało jednoznacznie, że im bardziej sumienna codzienna praktyka zdrowych nawyków z Piramidą Higieny Ciała – tym większy rozwój i lepsza skuteczność w pracy nad zasobami własnymi. Narzędzie stanowi znak towarowy marki Pebelle. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Autorka e-booka:
THC. Jak mózg rośnie w siłę, gdy codziennie ma dobry nastrój„.

THC, czyli moja Teoria Higieny Ciała na podstawie, której powstało samopomocowe narzędzie – Piramida Higieny Ciała.

Autorka cyklu artykułów dla Business Journal Polska, poświęconych zdrowiu i sposobom doskonalenia rozwoju psychicznego i fizycznego.